Megszűnik az építési hulladék ingyenes átvétele

Kategória: Hírek, események Megjelent: 2026. június 22. hétfő

Eddig magánszemélyeknek ingyenes volt évente 500 kilóig, de a MOHU döntése értelmében júliustól fizetni kell az építési-bontási törmelék leadásáért a hulladékudvarokban.

Fontos változás lép életbe július 1-jétől azokban a lakossági szelektív hulladékgyűjtő udvarokban, ahol építési-bontási hulladékot is le lehet adni: megszűnik az ingyenesség, minden egyes kilóért fizetni kell – közölte a MOHU Mostanáig évente maximum 500 kilogramm építési-bontási törmeléket lehetett díjmentesen leadni ingatlanonként a legtöbb erre kijelölt hulladékudvarban. Ez a mennyiség egy komolyabb lakásfelújításhoz kevés, de például egy fürdőszoba átalakítása során keletkező törmelékhez már elegendő lehet.
Júliustól viszont az építési-bontási hulladékot, azaz a sittet csak térítés ellenében lehet leadni a hulladékudvarokban. A mennyiségi korlátozás viszont megszűnt. Az építési-bontási hulladék átvételi díja 36 forint lesz kilogrammonként, vagyis a korábban ingyenes, évi 500 kilogrammos mennyiség 18 ezer forintba kerül majd.
A MOHU tájékoztatása szerint az átvételi díj kizárólag a hulladékhoz kapcsolódó költségeket – a gyűjtést, tárolást, szállítást és kezelést – fedezi.
(divany.hu)