Hogyan telhetek el Szentlélekkel?
Pál apostol szerint „Őbenne – azaz Istenben - élünk, mozgunk és vagyunk” (ApCsel 17, 28), így a legegyszerűbb válasz arra a kérdésre, hogyan telhetek el Szentlélekkel, az, hogy ugyanolyan egyszerűen és magától értetődően, mint ahogy levegőt veszünk! Ez pedig igaz is lenne, ha még mindig az Édenben élnénk, ahol együtt sétálnánk Istennel és semmi el nem választana minket Tőle. Sajnos azonban nem az Édenben élünk, hanem ebben a megrontott és bűnnel terhelt világban…
Isten akaratának felismerése - misszió
Október 8. péntek délelőtti interjú az ETWN katolikus tévében.
Az Isten akaratának megismerése könyvről bővebben itt olvashatsz: https://szeretetfoldje.hu/index.php/konyveink/15630-isten-akaratanak-felismerese-eletunkben-isten-es-a-golf-avagy-az-idozites-muveszete
Meggyógyulni a bűn leprájából
"Mihelyt a leprás meglátta Jézust, arcra borult előtte, és kérlelte: Uram, ha akarod, meggyógyíthatsz engem." (Mk 1,14–20)
Meg kell tisztulnunk a bűn leprájától, ami megöli testünk-lelkünk...
Jöjj Szentlélek, bűnbánat és megújulás Lelke és szabadíts meg minket! Ámen. (S)
---
Ingyenes mobiltelefonos app. letöltése: http://szeretetfoldje.hu/index.php/hirek-esemenyek/11749-elkeszult
Magdi is ezt tenné

A Veszprémi Főegyházmegye a boldoggá avatás előtt szeretné közelebb hozni Bódi Magdi alakját a szívekhez, különösen a fiatalokhoz. A kampány során olyan posztok készülnek, amelyek rövid, hétköznapi, mégis elgondolkodtató üzeneteket közvetítenek: apró, jószándékú cselekedeteket, amelyeket mindannyian megtehetünk magunkért, másokért, közösségünkért – és talán Magdi is így tett volna.
Újabb fődíj egy magyar filmnek
A Velencében hat díjat nyert Csendes barátot újabb rangos filmfesztiválon díjazták - Néhány nappal azután, hogy felkerült az Európai Filmakadémia shortlistjére, Enyedi Ildikó filmje újabb elismerésben részesült: a Csendes barát nyerte a 16. La Roche-sur-Yon Nemzetközi Filmfesztivál Ciné+ nagydíját. Az alkotás a nemzetközi filmek között volt versenyben, ahol a fő szelekciós szempont az innovatív történetmesélés volt – tudatták az alkotók sajtóközleményükben. A leírás alapján a Csendes barát „három történetet mesél el ember és növény találkozásáról, amikor ez a kétfajta, radikálisan különböző érzékelés egy pillanatra összekapcsolódik”.
Egy Szíriában maradt jezsuita vallomása: minden elfogy, csak a szolidaritás növekszik
Frans Van der Lugt holland jezsuita tizenöt hónapja él elszigetelten, fenyegetésben a szíriai Bustan al-Diwanben, a legszegényebbek között. Tizenöt hónapja a hulladékokból és az elhagyott házakban talált maradékokból élnek, és nem tudják, meddig tart még a megszállás.
Mátyás király hibája
Amikor megjelent a Szent István királyról szóló könyvem, egy olvasó azt mondta, hogy ő mintha Orbán Viktorra ismert volna benne – és ettől én eléggé megrémültem! Aztán elgondolkodva a párhuzamokról, úgy láttam, hogy a mostani miniszterelnökünk inkább hasonlítható Géza fejedelemhez, aki azt mondta, hogy elég gazdag és hatalmas ahhoz, hogy a régi és az új isteneknek egyaránt hódolhasson. Van azonban ennél súlyosabb probléma is.
9/1: Szentlélek szeminárium, bevezető előadás (előkészítő hét)
A szeminárium bevezető előadása, elhangzott a Szeretetláng közösségi házban (2021). Előadó: Sipos Gyula Szentírási igék a hétre:
Kedvezményes új lakáshitel indul szeptembertől
Fix 3 százalékos kamatozású hitelprogramot indít a kormány szeptembertől az első lakás megvásárlásához – jelentette be a miniszterelnök. Az Otthon Start névre keresztelt új hitelt elsősorban fiataloknak szánják, de korhatár és gyerekvállalási, házasodási kötelezettség nélkül lehet majd igénybe venni, amennyiben az igénylőnek még soha nem volt 50 százalékot elérő ingatlantulajdona. Legalább kétéves magyar tb-jogviszony viszont kell majd az igényléshez.
Benned telik kedvem
"Szózat is hallatszott az égből: Te vagy az én szeretett Fiam, benned telik kedvem." (Lk 3,15–16.21–22)
Ha Krisztusban vagyunk, Isten kedvét kell keresnünk, mert Ő kedvét leli bennünk.
Jöjj Szentlélek, Szeretet Lelke és ölelj át minket, hogy egészen Istené legyünk! Ámen. (S)
---
Ingyenes mobiltelefonos app. letöltése: http://szeretetfoldje.hu/index.php/hirek-esemenyek/11749-elkeszult
Megnyílt Ervin Gábor boldoggá avatási ügye
Erdő Péter bíboros, prímás ünnepélyesen megnyitotta Ervin Gábor boldoggá avatási ügyének egyházmegyei szakaszát. Október 20-án a budapesti prímási palotában az eljárásban közreműködők esküt tettek. Szüksége van egész társadalmunknak azokra a életpéldákra, akik arról üzennek, mi összetartozunk itt Magyarországon – mondta Erdő Péter.
