Milyen nagy szükségünk van a Szentlélekre!
Azt gondolhatnánk, hogy ha valakinek, hát Jézus Krisztusnak nem volt szüksége a Szentlélek külön kiáradására az életére, vagy a Szentlélek felkenésére a munkájához. Hiszen Ő a Szentlélektől fogant Szűz Mária méhében! Ő a Fiú, - a Szentháromság második személye – megtestesülése, Ő a tökéletes Isten és tökéletes ember. Miért is kellene neki még a Szentlélek külön kiáradása? Ehhez képest az evangéliumok ennek pont az ellenkezőjéről számolnak be.
Megkaptátok-e a Szentlelket?
Elhangzott a pünkösdi kilenced részeként, Törökbálinton. (Sipos Gyula rövid tanítása)
Ferenc pápa kérdései a Szentlélekről
„Képes vagyok-e meghallgatni a Szentlelket? Képes vagyok-e sugallatért folyamodni hozzá, mielőtt meghozok egy döntést, kimondok vagy megteszek valamit? Kérem-e, hogy vezessen az utamon, amikor döntéseket kell hoznom az életemben, akár mindennap? Kérem-e, hogy adja meg a kegyelmet, hogy elválasszam a jót a kevésbé jótól? Mert a jót a rossztól általában azonnal meg lehet különböztetni. De ott van az a rejtett rossz, ami a kevésbé jó. Kérem-e ezt a kegyelmet? Ezt a kérdést szeretném ma elültetni a szívetekbe..." (2017.05.29-i beszédéből. Forrás: Magyar Kurir)
ENGESZTELŐK VI. ORSZÁGOS TALÁLKOZÓJA
2017. június 10. szombaton, Vácott, a Szent Anna Piarista Templomban. A találkozó alaptémája: Az Eucharisztia méltó ünneplése, a szentmise és szentségimádás gyógyító hatásai Előadók: Dr. Szederkényi László, Kis Krisztina, Sipos Gyula Program:
Iraki keresztények házainak helyreállításáról írtak alá megállapodást az Országházban
Orbán Viktor miniszterelnök az iraki Tell-Aszkuf megrongált lakóházainak helyreállításához nyújtott magyar kormányzati hozzájárulásról írt alá dokumentumot Louis Rafael Sako babiloni káld katolikus pátriárkával május 30-án, kedden az Országházban.
A felmelegedés hatása a városokra
Egy új tanulmány szerint a nagyvárosok legnagyobb lélekszámú negyedének hőmérséklete akár hét vagy annál több fokkal is magasabb lehet a 21. század végére – írja az MTI. A Nature Climate Change nevű szaklapban megjelent publikáció szerint ez akkor következik be, ha az évszázad végéig nem csökken a légkörbe jutó üvegházhatású gázok mennyisége. Egy ekkora hőmérséklet-emelkedésnek komoly egészségügyi kockázatai vannak: hatással lehet a munkaerőpiacra, és a természetes erőforrások, köztük a víztartalékok is veszélybe kerülnek.
Ferenc pápa: A Szentlélek segítségével bővelkedünk a reményben
Ferenc pápa május 31-én délelőtt a keresztény remény és a Szentlélek közötti kapcsolatról elmélkedett: derűsek vagyunk, de azt is feladatul kaptuk, hogy lelket öntsünk másokba. Katekézisét teljes terjedelmében közöljük.
Meghalt egy olasz kisfiú, mert antibiotikumok helyett homeopátiával kezelték
Belehalt a kétoldali középfülgyulladás szövődményeibe egy hétéves olasz kisfiú szombaton, mert szülei csak homeopátiás kezelésben részesítették – írja az MTI. A fiút csak azután vitték kórházba, hogy elvesztette az eszméletét, ám életét ekkor már nem tudták megmenteni, mert az antibiotikumokkal nem kezelt középfülgyulladás átterjedt az agyvelőre, ez okozta végül a halálát.
A klímaváltozásból nem lehet kilépni...
... de a párizsi klímavédelmi egyezményből igen. Ezt tette meg tegnap Trump, az Egyesült államok elnöke. Ezzel a világ második legnagyobb károsanyag-kibocsárója mondta fel az egyezményt. Az ENSZ tagállamai közül csak Szíria és Nicaragua nem írta alá az egyezményt (az USA igen - eddig tartott).
Robotlelkész oszt áldást Németországban
Amikor II. János Pál pápa 2005-ös apostoli levelében arra buzdított, ne féljünk az új technológiáktól, valószínűleg nem a BlessU-2 nevű robotra gondolt.
Gyógyító és pünkösdi összejövetel Csatkán és Gyálon
Isten szeretete gyógyít - gyógyító összejövetel 2017. június 3-án, szombaton a CSATKA-SZENTKÚTI KEGYTEMPLOMBAN, és Pünkösd Gyálon - 2017.Június 5.hétfőn, a római katolikus templomban és a Dobó Katica utcai játszókertben, imaszolgálattal. Részletek:

