"A szavaknak lelke van"
„Légy figyelmes arra, hogy kivel beszélsz és mit hallgatsz. A szavaknak lelke van. Amikor tiszta lelkű emberrel beszélsz, megvilágosodsz. Amikor olyat hallgatsz, akinek a lelke sötét, nyugtalanságot érzel. Őrizd az elméd, mint egy erődöt, és ne engedd, hogy a gonosz lélek a szavakon keresztül belépjen, mert onnan kezdődik az elbukás.” (Áthoszi Szent Paisziosz atya - lelki beszédek)
Miért tette? Miért nem tette?
A csillagászok azt mondják, hogy nincs csodálatosabb az égitestek világánál. Olyan szépek és változatosak, hogy bármeddig el lehet bennük gyönyörködni. Titkai sokaságának megértése pedig hosszú-hosszú időt vesz igénybe, már ha egyáltalán lehetséges a végére érni. De ugyanezt mondják a biológusok az élővilágról: akár egy szál vadvirág működésének megismerése is életprogramot jelenthetne.
Isten pedig mindannyiunk egyesített tudásánál is mélyebben és átfogóbban ismeri a teremtett világot – ami azt is jelenti, hogy jobban ismeri annak szépségét és jóságát („és Isten látta, hogy mindaz, amit alkotott jó”, olvassuk a Teremtés könyvében) -, akkor vajon Isten miért hagyta ott mindezt a szépet és jót a világ egy kis poros szegletéért? Az „ég és föld ura” miért vállalta a teljes kiszolgáltatottságot Mária és József kezei között?
Élő adás a szobából 7 - az alibi kereszténységről
Téma: Az alibi kereszténységről - és imádkozunk mindazokért, akik nézik, vagy később nézni fogják az adást, Isten gyógyító, szabadító kegyelmét kérve mindannyiunkra... A kamera előtt: Sipos Gyula Levélcím: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. (Kérdéseket, kéréseket, hozzászólásokat örömmel fogadunk!) Munkánkat támogatni lehet: Szeretet Földje Közhasznú Alapítvány számlaszáma:10700268-04975106-51100005
Urunk menybemenetele
"Az Úr Jézus, miután ezeket elmondta nekik, felvétetett a mennybe, és helyet foglalt az Isten jobbján. Ők pedig elmentek, és mindenütt hirdették az evangéliumot." (Mk 16,15–20)
Isten Fia eljött értünk, meghalt értünk, feltámadt a halálból és felment a mennybe, hogy elküldje Szentlelkét nekünk...
Köszönöm Uram, hogy megmentettél, és Országod polgárává tettél minket! Ámen. (S)
---
Ingyenes mobiltelefonos app. letöltése: http://szeretetfoldje.hu/index.php/hirek-esemenyek/11749-elkeszult
Felmelegedés - röviden
Január (!) 28-án 19,9 fokig melegedett a levegő Nagyatádon, (én pedig már láttam idén kertben kinyílt hóvirágot). Ez új napi melegrekordot jelent. A korai tavaszias idő miatt a maival együtt már harmadik napja dől meg a napi melegrekord. A hét második felére maradnak a maihoz hasonló magas hőmérsékletek. Tegyük hozzá, hogy minden eddiginél kevesebb csapadék esett az elvileg egyik legcsapadékosabb hónapban...
Az idő, a ritmus, a megújulás törvénye
„A fű nem nő gyorsabban, ha ráncigálják” – mondja egy indián szólás. Ez elég nyilvánvaló, mi mégis pontosan erre törekszünk évtizedek óta kulturális léptékben. A Naphimnusz Teremtésvédelmi Egyesület „Teremtésvédelmi kalendáriumának" szerzője szerint ma az egyik legkeresztényibb mondat: „Köszönöm, nincs rá szükségem!”. Hogy miért, az kiderül a cikkből:
Malomkövek között
Azt mondják, takarékoskodjunk (ha van miből) – de azt is mondják, hogy a belső fogyasztás növelésével kell felpörgetni a gazdaságot. Most akkor takarékoskodjak, vagy fogyasszak?
Azt mondják, legyek tudatos vásárló, és ne vegyek meg minden sz…ócskaságot, – de közben állandóan reklámokkal tömnek, hogy igenis, vegyek meg minden sz…ócskaságot, mert ez a legnagyobb újdonság!
Azt mondják, tönkretesszük Földünket, ezért használjak kevesebb áramot – közben meg arra akarnak rávenni, hogy vegyek meg minél több elektromos kütyüt, és egyébként is, az áramszolgáltatóm kedvezményt ad, ha több áramot használok!
Galgóczy Erzsébet élete és misztikája, a VERSEI tükrében
Sipos Gyula előadása elhangzott 2019. május 11-én Vácott, a Szent Anna piarista templomban tartott Engesztelők Találkozóján.
Heti könyvajánló: Törökbálinti történetek

Törökbálinti történetek - 25 történet, 25 fotóval, 104 oldalon, a római kortól napjainkig...
Bármit és mindent, a legtöbbet...
"Bizony, bizony, mondom nektek: Bármit kértek majd az én nevemben az Atyától, megadja nektek." (Jn 16,23b–28)
Bármit és mindent, a legtöbbet, Istent magát...
Mennyei Atyánk, kérünk Téged Jézus Krisztus nevében, hogy ajándékozz meg minket önmagaddal és tölts el minket egészen Szentlelkeddel! Ámen. (S)
---
Ingyenes mobiltelefonos app. letöltése: http://szeretetfoldje.hu/index.php/hirek-esemenyek/11749-elkeszult
A kárpátaljai magyarok többsége az EU-hoz csatlakozna
A kárpátaljai magyarok 83 százaléka támogatja Ukrajna EU-csatlakozását – olvasható az Ungvári Nemzeti Egyetem közleményében -, 6 százalék ellenezte, 11 százalék nem tudott dönteni.
