Egy szerencsétlen ember: Michael Jackson
Sokkal rosszabb állapotban volt halálakor Michael Jackson, mint azt korábban bárki gondolta volna. Az énekes boncolása feltárta a szörnyű igazságot, a sztár mindössze 55 kilogrammot nyomott halálakor, parókát ragasztottak fejére, ajkait és szemöldökét tetováltatta, lábain pedig súlyos gombás fertőzés jelent meg, amelyet annyira szégyellt, hogy inkább fájdalomcsillapítókat szedett, mint hogy orvoshoz menjen.
Michael Jackson egészen haláláig igyekezett leplezni egészségügyi problémáit, egyes testrészeit még az orvosoknak sem mutatta meg. Plasztikai műtéteiről és eltitkolt egészségügyi gondjairól csak a 2009 júniusában elvégzett boncolás adott részletes tájékoztatást, amelynek eredményeit a Channel 4 új dokumentumfilm-sorozatában mutatták be.
Az énekes 50 évesen halt meg Los Angeles-i otthonában, az érzéstelenítőként használt Propofol túladagolása következtében. Halálát később emberölésnek minősítették, orvosát, Conrad Murray-t pedig gondatlanságból elkövetett emberölésért négy év börtönbüntetésre ítélték.
Halálakor a sztár mindössze 55 kilogrammot nyomott, amely feltehetően a számos műtét, a gyógyszerek és az anorexiával vívott küzdelem eredményeként következhetett be. A gyomrában csak részben feloldódott tablettákat találtak, miután naponta csak egyszer étkezett. „Csont és bőr volt, a haja kihullott, és halála pillanatában már semmi mást nem fogyasztott, csak tablettákat” - közölte egy forrás a The Sunnak.
A toxikológiai jelentés a Propofol és más pszichoaktív szerek kombinációját mutatta ki, amelyek végzetes szívmegállást okoztak. Michael Jackson karjai tele voltak tűszúrásnyomokkal, amelyet feltehetően a krónikus álmatlanság leküzdésére befecskendezett gyógyszerek eredményeztek.
Csípője, combjai és vállai szintén tele voltak szúrásnyomokkal, amelyek pedig fájdalomcsillapító injekciókból származtak. Láthatóak voltak a plasztikai műtétek nyomai, két sebhely a füle mögött, és további kettő az orrlyukak mindkét oldalán. Az orvosok megállapították, hogy a nyaka tövében, a karjain és a csuklóján található hegek nagy része különböző műtétekből származott.
Parókát ragasztottak a fejére egy égési sérülés miatt
A legmegdöbbentőbb állapotban azonban a haja volt, amelyet egyszerűen a fejére ragasztottak. Az énekes teljesen kopasz volt, csak foltok látszódtak a fejbőrén. Michael Jackson feltehetően azóta viselt parókát, hogy 1984-ben egy Pepsi-reklám forgatása közben lángra kapott a haja, amely másod- és harmadfokú égési sérüléseket okozott.
A Los Angeles-i forgatás alatt a sztárnak egy lépcsősoron kellett táncolnia, miközben körülötte tűzijáték robbant, ez eredményezte a balesetet. A hatodik felvételnél azonban technikai hiba történt, a pirotechnikai eszközök túl korán robbantak fel, a felcsapó szikrák pedig lángra lobbantották az énekes zselézett haját. Egyesek szerint ezután vált gyógyszerfüggővé, ugyanis az égési sérülései miatt fájdalomcsillapítókat írtak fel neki, és végül rászokott a vényköteles gyógyszerekre.
Gyanús szépészeti beavatkozásokat végeztek rajta
A műtéti hegeket leszámítva az énekes furcsa kozmetikai eljárásokon is átesett, többek között ajkait rózsaszínre tetoválták. Szemöldökeit feketére tetováltatta, homlokánál is bizarr módon feketére tetováltatta a fejbőrét, hogy egybeolvadjon a hajvonalával. Eközben Michael Jackson térdein és lábszárain rejtélyes zúzódásnyomok látszódtak, a hátán pedig vágások voltak, amelyek egy esésre utaltak.
A boncolás megerősítette azt is, hogy az énekes vitiligóban szenvedett, amely egy pigmenthiányos foltokkal járó gyógyíthatatlan bőrbetegség. Továbbá kimutatták, hogy az újraélesztési kísérletek miatt eltörtek a bordái és összezúzódott a mellkasa.
Szó szerint rohadtak a lábai
Komoly problémák jelentkeztek Michael Jackson lábain is, amelyeket nem engedett orvosaival kezeltetni. Ikonikus mozdulatai és koreográfiai révén ugyanis az énekes számára a lábai jelentették a megélhetést, elég csak a híres moonwalk mozdulatsorra gondolni, amelyet a Billie Jean című számának klipjében láthatott először a közönség. A magánéletét megszállottan őrző Jackson inkább fájdalomcsillapítókat szedett, minthogy szakemberekkel vizsgáltatta volna meg a lábujjait, állítólag ezért hordta jellegzetes zoknijait is, amellyel a feltételezések szerint deformált lábait rejtegette.
A boncolásból azonban kiderült, hogy tyúkszemek és súlyos gombás fertőzésben szenvedett, amelytől úgy nézett ki, mintha a bőre rothadna a lábfején. Ezt Conrad Murray, az énekes orvosa is megerősítette 2016-ban kiadott könyvében, a This is it című kötetben, és hozzátette, hogy a sztár szégyellte lábait, ezért javasolta neki, hogy menjen el egy szakemberhez. Később pedig a gombás fertőzés kezelésére írt fel neki gyógyszert, de az orvos szerint Michael Jackson nem figyelt oda egészségi állapotára.
Az a tény, hogy Michael lábai ilyen rossz állapotban voltak, annak a jele volt, hogy nemcsak ő maga hanyagolta el magát, hanem a körülötte lévők sem figyeltek oda a jóllétére – nyilatkozta Jackson orvosa, Conrad Murray.
(index.hu)
