Ferenc pápa: A hit átadására a család szeretetnyelvére van szükség!
Január 7-én, Jézus megkeresztelkedésének ünnepén a Szentatya harmincnégy gyermeket (tizennyolc lányt és tizenhat fiút) keresztelt meg a Sixtus-kápolnában bemutatott szentmisén. Rövid, rögtönzött beszédét teljes egészében közöljük.
Isten tanúságtétele rólunk
A Jézus-korabeli Izraelben, amikor egy fiú elérte a megfelelő kort, apja kiállt vele az egész közösség elé, és ünnepélyesen bemutatta a gyülekezetnek: Ez az én kedves fiam! Most képzeljük el, mit érezhetett Jézus, amikor a Jordán vizében megkeresztelkedett, és a mennyei Atya mindenki füle hallatára ugyanígy tett tanúságot róla: Ez az én szeretett fiam, akiben kedvem telik!" (És persze hányféle módon reagálhattak mindazok, akik ezt hallották...) Ami még ennél is csodálatosabb, Isten többszörös módon rólunk is ugyanilyen módon tesz tanúságot...
Böjte Csaba tíz nagyszerű gondolata
1, Tudnod kell, hogy sok-sok vázlat után születik meg a remekmű! Ne add fel! Egy életed van, egyetlen dobás. Nem érdemes kishitűen, félszegen egy helyben topogni, vagy duzzogva félreülni. Tudj kacagni saját kudarcaidon, és kezdd elölről.
Katolikus segélyszervezetek mentik a hajléktalanokat az egyesült államokbeli rekordhidegben
A katolikus szeretetszolgálatok munkatársai járják a városokat, hogy fűtött helyre vigyék a rendkívül zord időjárásban életveszélyben lévő hajléktalanokat az Egyesült Államokban. A rekordhideg és az erős havazás miatt a múlt héten repülőjáratokat töröltek, kényszerszünetet hirdettek az iskolákban és munkahelyeken az Egyesült Államok számos vidékén.
Imanap hazánkért levél 2018
Kedves Testvérek!
A kommentátorok szerint, amikor Illés próféta a pusztába menekülése után, Isten kérdésére ezt válaszolta: „Nagyon buzgólkodtam az Úrért, a Seregek Istenéért, mert Izrael fiai elhagyták szövetségedet, lerontották oltáraidat, megölték prófétáidat karddal, egyedül én maradtam meg, s most nekem is életemre törnek, hogy elvegyék” (1Kir 19, 10) – akkor nagy hibát, sőt bűnt követett el. Ugyanis Isten előtt nem vádolnia kellett volna a népet, hanem közbenjárnia értük…
Elkezdődött az év...
A heti összejövetelinken túl: építkezés, szentségimádfás iskolája, Alfa-előadás, Imanap hazánkért, gyógyító összejövetel... részletek:
Az élet ajándéka – Csoda történhetett a magyar ferences vértanúk közbenjárására
Egy fiatal édesanya, B. A. a magyar ferences vértanúk közbenjárását kérte szíve alatt hordott gyermeke és saját életéért. A kisfiú, Ádám a várandósság 28. hetében jött világra. Hamarosan egyéves lesz, egészséges, ahogy édesanyja is.

A ferences vértanúk a mátraverebély-szentkúti
szabadtéri oltár mozaikkompozícióján
– Ádám ma egészséges, de hosszú utat kellett bejárniuk addig, amíg eljutottak ide…
1%-nyi esély
Ahogy idei beszámolónkból is kiderül (ami itt olvasható: http://szeretetfoldje.hu/index.php/beszamolok-tanusagtetelek/9688-beszamolo-a-szeretet-foldje-kozhasznu-alapitvany-2017-evi-munkajarol ) sokféle munát végzünk: cigánymisszió, gyógyító összejövetelek, missziós alkalmak, lelkigyakorlatok, sajtóapostolság, stb. (és most még építkezünk is a Szeretetláng kápolnánál). Mindez lehetetlen lenne a ti segítségetek nélkül!
Telefonfüggőségről röviden
A legfrissebb kutatások egészen elképesztő számokról adnak hírt: az Egyesült Államokban a 11 éves gyerekek felének van okostelefonja, ez az arány a 12-17 évesek között 90 százalékra kúszik fel. Az amerikai kamaszok 78 százaléka legalább óránként egyszer használja eszközét, 50 százalékuk pedig saját bevallása szerint függő.Jean Twenge szociológus kutatásai szerint a kamaszok viselkedése 2012, az iPhone-ok tömeges elterjedése óta drasztikusan megváltoztak. A telefonjukkal töltött idejükkel arányosan kevesebbet vannak a barátaikkal, később lesz barátjuk/barátnőjük és jóval nagyobb arányban lesznek depressziósok.
Több mint tízezren vettek részt az idei augsburgi imakonferencián
Imádság, koncertek, előadások, dicsőítés szerepeltek a január 4. és 7. között Augsburgban tartott találkozó programjában, mely idén több mint 10 ezer embert vonzott a bajor városba. Tíz évvel ezelőtt szervezte az első karizmatikus imakonferenciát az augsburgi Imádság Háza, akkor 150 résztvevővel.
Ez sem normális: 3 évet kapott a sünit felgyújtó fiatal
A hírekben olvashattuk, hogy három év letöltendő szabadságvesztésre ítélte a Pesti Központi Kerületi Bíróság csütörtökön a fiatalt, aki még 2016-ban felgyújtott egy sündisznót a XIII. kerületben. (Papírdarabot dobott rá és meggyújtotta.) Az állatkínzás rossz dolog, helyes, ha nyilvánosan is elítéljük és büntetjük. De 3 év börtön?
