Meggyilkolt plébánosunkra emlékezünk

Kategória: Hírek, események Megjelent: 2015. március 23. hétfő

A Törökbálinti Római Katolikus Egyházközség és a Pelsőczy Ferenc Alapítvány – Törökbálint Város Önkormányzatának együttműködésével – megemlékezést tart Dr. Pelsőczy Ferenc c. prépost, plébános halálának 20. évfordulóján. A megemlékezésre 2015. március 23-án, hétfő délután kerül sor, melynek programja:

16.30 órakor: Koszorúzás a Törökbálinti Köztemetőben Dr. Pelsőczy Ferenc sírjánál
17.00 órakor: Emlékező előadások a Művelődési Ház Feleki Kamill termében
Dr. Pelsőczy Ferencre, a közéleti személyiségre emlékezik Turai István
Dr. Pelsőczy Ferencre, mint a HIT emberére emlékezik Bohn István plébános
Történeteket idéz fel Dr. Pelsőczy Ferenc életéből Sípos Gyula
18.00 órakor : Ünnepi szentmise a templomban
19.00 órakor: Koszorúzás a plébánia épületén elhelyezett emléktáblánál

A megemlékezésre mindenkit szeretettel hívnak a szervezők.

Példa értékű ez a program. Egy egyházközség és egy város emlékezik, még húsz év múlva is, plébánosára, aki évtizedeket szolgált itt és nemzedékeket nevelt a hitre. Meggyilkolták azok, akiket beengedett a plébániájára és akiknek pénzt és gyógyszert adott... Ez a megemlékezés példa arra is, hogy egy élet munkája nem vész kárba. Isten mindent tud, nekünk emlékeznünk kell - nekünk emlékeznünk szükséges! - sipos

You have no rights to post comments